קולגן: הכירו את החלבון, תהליך הייצור שלו ותרומתו לגוף

קולגן הוא החלבון העיקרי בגוף האדם. הוא מהווה כ- 30% מכלל החלבונים בגוף וכ- 4-6% ממשקל גופנו. נמצא כמעט בכל איבר וחלק בגופנו: גידים, סחוסים, רצועות, עצמות, כלי דם, האיברים הפנימיים, והעור.

ייצור הקולגן בגופנו

מבנה החלבון דק וארוך, עשיר בשתי חומצות אמינו: פרולין וגליצין, ומכיל גם את חומצת האמינו הידרוקסיליזין. הגליצין תורם לייצוב מבנה המולקולה באמצעות יצירת קשרי מימן והידרוקסיליזין המצוי בקצה השרשרת הסלילית מסייע ליצירת סיבי הקולגן

למעשה, קיימים למעלה מ- 16 סוגים שונים, כאשר הנפוצים בגופנו הם קולגן מסוג 1 המצטיין בחוזק המתיחה והנפוץ ברקמות החיבור, גידים ועצמות. קולגן מסוג 2 המצוי בעיקר בסחוסים, וקולגן מסוג 3 אשר נפוץ ברקמת חיבור דלילה ותומך בתא הבודד.

לקולגן מספר רב של תפקידים, אחד העיקריים שבהם הוא לתמוך ולתת כוח למבנים השונים של הגוף, כמו רשת שכרוכה סביבה האיבר ומעניקה לו נפח וצורה. בנוסף, הוא מהווה רכיב חשוב של הסחוס שבמפרקים, שמאפשר תנועה חלקה וגמישה.

בסוף שנות העשרים, הגוף מאט את קצב ייצורו של החלבון עד שהוא פוסק כליל, ובהדרגה רמתו יורדת וגורמת לתופעות התבגרות שונות כגון: קמטים וקמטוטים, יובש בעור, שחיקת סחוסי המפרקים, נשירת שיער, בריחת סידן, ירידה במסת שריר ועוד ועוד.

נטילה יומיומית של תוסף “קולגן פלוס” מחזירה את החלבון החיוני לגוף ומסייעת לשיפור במראה העור והשיער, לחיזוק הציפורניים, שיפור בתנועתיות וגמישות, שיקום סחוסי המפרקים ועצירת תהליכי אוסטיאופוריזיס, עלייה במסת שריר ומניעת פציעות ספורט, ועוד מגוון רחב של תועלות ויתרונות משמעותיים לגוף.

הוא נקרא גם “חלבון הנעורים” ועשרות מחקרים מצאו כי החזרתו לגוף בנטילת תוסף תזונה, אכן מצליחה לתת מענה ולעכב תהליכי הזדקנות שכולנו נאלצים להתמודד איתם.

כיצד הקולגן מסייע לגופנו?

מניעת כאבי מפרקים ושיקום הסחוסים

סחוסי המפרקים משתקמים ומתעבים עם החזרתו לגוף. דלקות מפרקים וכאבי מפרקים נהנים מהקלה משמעותית תוך טיפול אמיתי במקור הבעיה ולא רק הקלה על הכאב. הקולגן שמצוי ברקמות החיבור, בגידים וברצועות מסייע להחזרת התנועתיות והגמישות ואיכות החיים משתפרת משמעותית. אחד מהמוצרים המובילים שפותחו למטרה זו הינו קולגן אסנשיאל

סיוע בחיזוק העצמות

חלבון הקולגן הוא ה”רשת” שעוצרת את הסידן מלברוח מהעצמות והוא חיוני לחוזק העצמות ולמבנה שלד תקין. כאשר הוא נמצא בחוסר, מואצים תהליכים של בריחת סידן, העצמות נחלשות וככל שהגיל עולה, הסיכון גובר. נטילת תוספים ייעודיים מסייעת לשמירה על עצמות חוזקות ועצירת תהליכי אוסיטופורוזיס.

סיוע בהעלאת מסת שריר, מניעת פציעות ספורט ושיפור התאוששות לאחר אימון

חלבון הקולגן הוא הסוד השמור של כל מי שמנהל אורח חיים פעיל. חלק מחומצות האמינו שבחלבון אחראיות בין היתר על סינתזה של קריאטין, חומר הכרחי לתפקוד תקין של השרירים. הקולגן מסייע להעלאת מסת שריר, להתאוששות מהירה של השרירים לאחר אימון ולמניעת פציעות. אחד המוצרים שנועדו למטרה זו הינו ה collagen+ synergy

סיוע בשיפור תהליכי עיכול וחילוף החומרים

מערכת העיכול שלנו זקוקה לקולגן ולחומצות האמינו שהוא מכיל לתפקוד תקין. נטילת תוספי “קולגן פלוס” מסייעת לתפקוד תקין של מערכת העיכול, מעודדת תהליכי חילוף חומרים ואפילו תומכת בתהליכי ירידה במשקל. 

תרומה לנראות החיצונית ואף בהפחתת קמטים, מיצוק העור, שיפור בצלוליט, חיזוק השיער והציפורניים.

העור הוא אחד האיברים המכילים חלבון הקולגן בכמות הגבוהה ביותר. בעת חזרתו לעור ניתן לראות שיפור משמעותי במרקם, בלחות ובגמישות העור. מחקרים מצאו הפחתה של עד 40% בעומק הקמטים וטשטוש קמטוטים וצלוליט. ניכר גם שיפור משמעותי בחוזק הציפורניים והשיער. חברת קולגן פלוס מציעה את מוצר הלייפסטייל שנועד לסייע בחיזוק שורשי השיערה ומניעת נשירה.

קולגן טבעי: כיצד ניתן להחזיר את החלבון לגוף באופן טבעי?

ניתן להחזיר לגוף קולגן באמצעות תזונה עשירה בחלבון, בין היתר באמצעות תזונה עשירה בבשר, בדגים ובג’לטין. חשוב להשלים את התזונה ולמקסם את הספיגה באמצעות צריכת מזונות עשירים בויטמין סי וגם ועלים ירוקים המהווים מקור טבעי לכלורופיל, אשר מגביר את השלב המקדים לייצור קולגן בעור. עם זאת, חשוב לדעת שלמרות שניתן להשיב לגוף קולגן באמצעות תזונה מתאימה, כמותו הנדרשת ככל שהשנים עוברות הולכת ועולה, והיכולת להחזיר את כל הכמות החסרה החסרה רק באמצעות תזונה הופכת בלתי ריאלית. לשם כך יש לנו את תוספי התזונה של חברת קולגן פלוס, אשר מחזירים לגוף את החלבון בצורתו הטבעית ובספיגה גבוהה במיוחד במערכת העיכול. ניתן לקרוא עוד על הימצאות החלבון באוכל במאמר הבא

שאלות נפוצות בנושא קולגן

קולגן הוא חלבון המופק בגוף, ומהווה חלק משמעותי ביותר בהרכב העור, וכ-30 אחוזים מכלל החלבונים בגוף. ניתן למצוא אותו בעיקר ברקמות חיבור כמו עור, עצמות, מפרקים ועוד.

בתחום האסתטי, הקולגן מסייע בשיפור מרקם ומראה העור. בתחום הרפואי, הוא מסייע בהקלה על כאבי מפרקים ושחיקת סחוס ועוזר בהתמודדות עם התופעות. 

תהליך סינטזת הקולגן מתרחש בתאים הנקראים תאים פיברובלסטים, תאים האחראים לייצור אבני הבניין הנחוצות לגוף. במהלך הליך הסינתזה, חומצות אמינו נקשרות יחד למן צורה של סליל משולש. לאחר תהליך זה, הקולגן יעבור לשלב הבא של תרגום והתאמה לאזורים והאיברים המתאימים. הגוף מסוגל לייצר כמה סוגים של חלבון הקולגן עם שינויים קטנים בין כל סוג, ולכן השינויים וההתאמות הכרחיים לצורך היעילות שלו. (2)

  1. קיימים מספר מאכלים שיכולים לעודד את ייצור הקולגן באופן טבעי. (3) עם זאת, קשה לקבוע עד כמה התאמת התפריט תהיה אפקטיבית ככל שהגיל מבוגר יותר, משום שייצור הקולגן פוחת עם השנים באופן טבעי. 

את הקולגן ניתן לרכוש בחנויות המתמחות בתוספי תזונה, כמו חברת קולגן פלוס שמציעה מוצרים איכותיים וברמה הגבוהה ביותר בתחום. ניתן לצרוך את הקולגן באמצעות טבליות, אבקה או במוצרי קוסמטיקה ייעודים.

נשים מניקות יכולות לצרוך קולגן והוא נחשב בטוח לשימוש ללא תופעות לוואי. נוסף על כך, הקולגן הוא מקור מצוין לחלבונים עבור נשים מניקות. 

-9%
אבקת חלבון קולגן
סגור

Collagen+ Recovery

497 450
מיועד להקלה על כאבי מפרקים ומסייע לחידוש סחוסי המפרקים
-51%
אבקת קולגן עם חומצה היאלורונית
סגור

קולגן וחומצה היאלרונית Premium

400760

קולגן פלוס PREMIUM היא אבקה בפיתוח מהפכני ובלעדי של חברת קולגן פלוס, המהווה את הדרך המושלמת להחזיר קולגן וחומצה היאלורונית לגופך ולהשיב לו את החיוניות והנעורים. תוצאות מוכחות מחקרית להפחתת קמטים, שיפור בגמישות ובלחות העור ומראה צעיר, זוהר וקורן. שקיק אבקת קולגן פלוס PREMIUM ביום עושה את ההבדל! מנה יומית מכילה 7500 מ״ג לשקית, נוסחה בלעדית של ג׳ליטה עם הכמות הגבוהה ביותר!

-52%
קפסולות קולגן daily
סגור

קפסולות קולגן למיצוק עור הפנים

300560

היופי שלך מגיע בקפסולות קולגן המסייעות להחזיר לגופך את החלבון החיוני. עם אלפי לקוחות מרוצות, הטבליות של קולגן פלוס הן המובילות בתוספי הקולגן בשוק וגרפו מאות תגובות חיוביות. הטבליות מגיעות בבקבוקון שנוח לשאת בתיק קטן או גדול וטעמן פירות יער מרעננים. התוצאות מהשימוש בקפסולות מוכחות מחקרית בהפחתת קמטים, שיפור בגמישות ובלחות העור ומראה צעיר, זוהר וקורן. הטבליות שלנו מסייעות גם בחיזוק השיער והציפורניים! שתי טבליות קולגן פלוס DAILY ביום, ואת מסודרת! מנה יומית מכילה 2500 מ״ג לשקית, הכמות היומית הגבוהה ביותר לטבליות! 

תכשיר קולגן פלוס לכל סוגי העור
סגור

סרום פנים קולגן פלוס

225
סרום פנים מזין בתוספת חומצה הילוארונית, מאט ומתקן את סימני ההזדקנות, מעשיר את העור בלחות ומשמש בסיס מעולה לאיפור. מכיל 2.5% קולגן (לעומת המתחרים) ומינון גבוה של חומצה הילאורנית.
קרם לחות של קולגן
סגור

קרם יום קולגן פלוס

225
קרם לחות ליום, במרקם עשיר ובעל אפקט מתיחה, היכול לסייע לחידוש מראה העור והשבת הזוהר לפנים. מכיל חומרי הזנה מרוכזים בתוספת חומצה היאלורונית, המחזירים לעור רעננות נעורים. מכיל 2.5% קולגן פפטיד (לעומת המתחרים).  פורמולה ייחודית ומוכחת מחקרית פרי פיתוח בלעדי של חברת ג'ליטה הגרמנית, המעניקה לעור תחושת לחות מתמשכת, מיצוק ואפקט הרמה וחודרת מתחת לשכבה העליונה של העור. מרקם רך ומענג, בניחוח עדין במיוחד לחוויית טיפוח מושלמת.

השאירי פרטים כאן

ונשמח לחזור אלייך - למענה על כל שאלה וכמובן להעניק לך גם הטבה מפנקת לרכישה הראשונה באתר

*למען הסר ספק חשוב לנו להדגיש כי מוצרינו אינם תרופה ואין לייחס להם סגולות רפואיות.

סגור
Start typing to see products you are looking for.

סל קניות

סגור

התחברות

סגור

Scroll To Top