ביוטי, ספורטאים, תוספי תזונה

מה זה קולגן?

מוצרי קולגן

מה זה קולגן?

הקולגן הוא אחד מהחלבונים העיקריים שמרכיבים את הגוף שלנו, ולכן אין פלא שהוא הפך למרכיב הדגל בתכשירי קוסמטיקה איכותיים או באבקות חלבון מצוינות לספורטאים. חברות רבות כבר פיתחו מוצרים שמכילים את החלבון, ומבטיחים את היעילות שלו במגוון רחב של תחומים. לפני שאתם רוכשים את המוצר, חשוב לדעת מהו החלבון המדובר – ואיך הוא הפך לאחד מסיפורי ההצלחה הבולטים של השנים האחרונות בתחום.

מה זה קולגן?

קולגן הוא החלבון העיקרי בגוף האדם. הוא מהווה כ-30% מכלל החלבונים בגוף וכ- 4-6% ממשקל גופנו. הוא נמצא כמעט בכל איבר וחלק בגופנו: גידים, סחוסים, רצועות, עצמות, כלי דם, האיברים הפנימיים, והעור. החלבון מעורב בתהליכים רבים בגוף, וזו אחת הסיבות לכך שהוא נבחר לשמש כרכיב במוצרים קוסמטיים, תוספי תזונה או מוצרים המיועדים לספורטאים.

הטרנד החזק של השנים האחרונות

ההבנה של חשיבות החלבון הזה הפכה את הקולגן לאחד הטרנדים החזקים בעולם הקוסמטיקה ובעולם תוספי התזונה. רבים מפתחים מוצרים המכילים את החלבון (לצד רכיבים נוספים, כל חברה והרכיבים שלה) כמו מוצרי קוסמטיקה המבוססים עליו, אבקות חלבון לספורטאים, תוספי תזונה בדמות אבקה או טבליות, ועוד. מדובר במוצר מבוקש במיוחד בגלל הסיכוי הגבוה ליעילות שלו, וגם בגלל ההבנה כי הוא פרי פיתוח ומחקר שנועדו להביא תוצאות.

ייצור הקולגן בגופנו

הקולגן הוא חלבון במבנה דק וארוך, שעשוי מחומצות אמינו – תרכובת אורגנית שהיא בעצם חומר הגלם שממנו מיוצר החלבון. חלבון זה מיוצר משתי חומצות עיקריות, פרולין וגליצין, ומכיל גם את חומצת האמינו הידרוקסיליזין. הגליצין תורם לייצוב מבנה המולקולה באמצעות יצירת קשרי מימן, והידרוקסיליזין המצוי בקצה השרשרת הסלילית מסייע ליצירת סיבי הקולגן.

למה בעצם הגוף לא יכול לייצר את החלבון בעצמו?

לקראת סוף שנות העשרים, קצב ייצור הקולגן בגוף מאט באופן משמעותי עד עצירה מוחלטת. עצירת ייצור החלבון משפיעה באופן ישיר על הגוף, דבר שניכר באופן הנראה לעין: קמטים וקמטוטים, יובש בעור, שחיקת סחוסי המפרקים, נשירת שיער, בריחת סידן, ירידה במסת שריר ועוד.

סוגי הקולגן השונים

קיימים למעלה מ- 16 סוגים שונים של החלבון, כאשר הנפוצים בגופנו הם:

  • קולגן מסוג 1, המצטיין בחוזק המתיחה והנפוץ ברקמות החיבור, גידים ועצמות.
  • קולגן מסוג 2 המצוי בעיקר בסחוסים.
  • קולגן מסוג 3 אשר נפוץ ברקמת חיבור דלילה ותומך בתא הבודד.

לחלבון זה תפקידים רבים, והעיקרי שבהם הוא לתמוך ולתת כוח למבנים השונים של הגוף, כמו רשת שכרוכה סביבה האיבר ומעניקה לו נפח וצורה. נוסף על כך, הוא רכיב חשוב במבנה הסחוס שבמפרקים, שמאפשר תנועה חלקה וגמישה.

כיצד הקולגן מסייע לגופנו?

מניעת כאבי מפרקים ושיקום הסחוסים

החלבון מסייע בשיקום סחוסים ומפרקים, שמתעבים עם החזרת החלבון לגוף. גם אנשים שסובלים מדלקות מפרקים ומכאבי מפרקים יכולים לחוות הקלה משמעותית בכאב, לצד טיפול שמסייע בפתרון הבעיה ולא רק בשיכוך הכאבים.

עם שיקום הסחוס והמפרקים, יכולת התנועה והגמישות משתפרים, ואיתם תגיע עלייה משמעותית באיכות החיים.

אחד מהמוצרים המובילים שפותחו למטרה זו הוא קולגן פרימיום מוצר מבוסס אבקה שמציע גם תוספת של חומצה היאלורונית, שמסייעת בלכידת נוזלים ובהשבת הלחות אל תאי הגוף. החומצה ההיאלורונית גם היא מרכיב שנמצא באזורי המפרקים, ואותה הגוף מייצר בעצמו עד גיל מסוים. יחד עם הקולגן, מתבצעת פעולה משולבת שהופכת את המוצר ליעיל ואפקטיבי.

סיוע בחיזוק העצמות

הקולגן הוא בעצם סוג של "רשת" שעוצרת את הסידן מלברוח מהעצמות, והוא חיוני לצורך חיזוק העצמות ובניית מבנה שלד תקין. כאשר כמויות החלבון בגוף נמוכות, בריחת הסידן מתרחשת בהיקפים גבוהים יותר ותופעה זו מסתיימת בהחלשת העצמות והעלאת הסיכון להופעת אוסטאופורוזיס. נטילת תוספים ייעודיים מסייעת לשמירה על עצמות חזקות ועצירת תהליכי אוסטאופורוזיס.

סיוע בהעלאת מסת שריר, מניעת פציעות ספורט והתאוששות מהירה לאחר אימון

חלבון זה הפך לחלק בלתי נפרד מהשגרה של כל מי שמנהל אורח חיים בריא, ומתאמן על בסיס קבוע. זאת משום שחלק מחומצות האמינו שבחלבון אחראיות, בין היתר, על סינתזה של קריאטין, חומר הכרחי לתפקוד תקין של השרירים ובעל תפקיד חשוב באספקת אנרגיה לשרירים.

לאור העובדה הזו, הקולגן הפך לפופולרי בקרב מתאמנים, ובעיקר מתאמנים בעצימות גבוהה. החלבון יכול לסייע בהעלאת מסת השריר, התאוששות מהירה של השרירים לאחר אימון והקטנת הסיכויים לפציעות.

אחד המוצרים שנועדו למטרה זו הוא ה-collagen+ synergy, תוסף תזונה משולב לספורטאים שמכיל כמויות קולגן גבוהות במיוחד, ויטמין C שעוזר לספיגה וחומצה היאלורונית. מחקרים קליניים הוכיחו את יעילותו של המוצר עבור ספורטאים, ועבור כל מי שמעוניין לנהל אורח חיים בריא.

סיוע בשיפור תהליכי עיכול וחילוף החומרים

מערכת העיכול שלנו זקוקה לקולגן ולחומצות האמינו שהוא מכיל לצורך תפקוד תקין. נטילת תוספי “קולגן פלוס” מסייעת לשיפור התפקוד של מערכת העיכול, מעודדת תהליכי חילוף חומרים ואפילו תומכת בתהליכי ירידה במשקל.

משפר את מראה העור, ומחזק את השיער והציפורניים

אחת הסגולות הבולטות של חלבון זה הוא התרומה למראה העור ואף הפחתת קמטים, מיצוק העור, שיפור במראה הצלוליטיס וחיזוק השיער והציפורניים. בעת חזרתו של החלבון לעור, ניתן לראות שיפור משמעותי במרקם, בלחות ובגמישות העור. מחקרים מצאו הפחתה של עד 40% בעומק הקמטים, לצד טשטוש קמטוטים והפחתת מראה הצלוליטיס המוכר. ניכר גם שיפור משמעותי בחוזק הציפורניים והשיער.

לצורך מטרות אלו, חברת "קולגן פלוס" מציעה את המוצר קולגן לייפסטייל, שנועד לסייע בחיזוק שורשי השיערה ומניעת נשירת שיער. המוצר יכול לסייע גם בשיפור מראה העור, הפחתת מראה צלוליטיס והשבת המראה הזוהר והצעיר אל העור. המוצר מכיל רכיבים נוספים שיכולים לסייע בפעולה הזו, כמו ויטמין C שמשפר את הספיגה, חומצה היאלורונית וגם קומפלקס ויטמין B, כלומר מספר ויטמינים מקבוצת B שאחראיים על מגוון רחב של תהליכים בגוף ומסייעים לתפקוד התקין שלו.

האם קולגן באמת עוזר לעור הפנים?

הקולגן הוא בעצם המרכיב העיקרי של העור. כלומר זה החומר שממנו העור בנוי, וכאשר הגוף מפסיק לייצר אותו – מראה העור נפגע. צריכה יזומה של תוספי תזונה המכילים את החלבון, ובעיקר מוצרים שבהם הוא מצוי בכמות גבוהה, יכולים להחזיר לגוף את מצבורי הקולגן שהוא כבר לא יכול ליצור בעצמו. הם בעצם מאפשרים לעור לבנות את עצמו באופן טבעי, ובדיוק מהרכיבים שהוא באמת צריך, ללא תוספות מיותרות.

הרעיון הוא להזין את הגוף מבפנים, ללא צורך בהזרקות ובהחדרה של חומרים כימיים שונים שיבצעו את הפעולה באופן מלאכותי. תוסף תזונה איכותי יוכל לענות על הצורך הזה, ולספק לגוף את מה שהוא צריך.

השלמת המצבורים – באמצעות תוסף איכותי

את החלבון החסר בגוף שלנו אפשר להשלים באמצעות נטילה של תוסף תזונה ייעודי. תוספי תזונה אלו נועדו למטרה זו – להשלים את מצבורי החלבון ולאפשר לו לבצע את הפעולה שלשמה הוא מיועד.
נטילה יומיומית של תוסף “קולגן פלוס” תוכל להחזיר את החלבון החיוני לגוף, ולסייע בשיפור במראה העור והשיער, חיזוק הציפורניים, שיפור בתנועתיות וגמישות, שיקום סחוסי המפרקים ועצירת תהליכי אוסטיאופורוזיס, עלייה במסת שריר ומניעת פציעות ספורט, ועוד מגוון רחב של תועלות ויתרונות משמעותיים לגוף.

מחקרים מצאו כי נטילה של תוסף תזונה המשלב קולגן איכותי יכול לעכב את תהליכי ההזדקנות הללו, ולסייע לגוף להתמודד עם התופעות שהזכרנו. לא סתם נקרא החלבון הזה "חלבון הנעורים" – וזאת משום שהוא אכן יכול לענות על הצרכים השונים של הגוף ולהשלים את החוסרים של החלבון.

קולגן טבעי: האם ניתן להחזיר את החלבון לגוף באופן טבעי?

קיימים מספר מאכלים שמכילים כמויות מסוימות של החלבון, למשל בשר, דגים וג'לטין. את המאכלים האלו רצוי לאכול לצד מאכלים שמכילים ויטמין C, הוויטמין שאחראי, בין היתר, על הספיגה היעילה של הקולגן בגוף.

חשוב לציין כי החל מגיל מסוים, השלמה תזונתית לא תספק לגוף את כל הכמות החסרה של החלבון. כמויות חלבון זה במזון לא גבוהות מספיק כדי למלא את המצבורים החסרים, ולשם כך כדאי לצרוך את המאכלים לצד תוספי תזונה מתאימים, שימלאו את המצבורים בכמות המספקת.

תוספי התזונה של חברת "קולגן פלוס" יוכלו לסייע בהחזרת החלבון לגוף בצורתו הטבעית, ובספיגה גבוהה במיוחד במערכת העיכול.

ניתן לקרוא עוד על הימצאות החלבון באוכל במאמר הבא.

איך עדיף לצרוך את החלבון לספיגה מרבית?

כיום, התוסף מגיע במספר צורות: טבליות, אבקה ובמוצרי קוסמטיקה קרמיים.

הטבליות יוכלו להתאים למי שלא מעוניין להתעסק עם אבקות, אלא ליטול קפסולה על פי הוראות השימוש ולהמשיך את היום. הטבליות יתאימו למי שמנהל אורח חיים דינמי ומהיר, ורוצה ליטול את הקולגן ללא עיכובים או המתנה.

אבקת קולגן מיועדת למי שמעוניין להוסיף את החלבון לתזונה היומית שלו, ולכן יוכל לשלב אותה בשייקים ובמשקאות אחרים. חשוב לציין שרוב המוצרים מכילים את אותה הכמות של החלבון, ואבקה לא מכילה כמויות גבוהות יותר לעומת הקפסולות, למעט במוצרים מסוימים.

מוצרי הקוסמטיקה מיועדים לשיפור מראה העור והזנה שלו. הם נועדו לשילוב בשגרת הטיפוח היומית לצורך שיפור מראה העור. המוצרים של "קולגן פלוס" מאפשרים לא רק הזנה של העור, אלא גם משלבים טכנולוגיה שמאפשרת חדירה של המרכיבים אל שכבות העור העמוקות יותר, עובדה שמאפשרת אפקטיביות אמיתית של המוצר.

מה צריך לדעת לפני רכישה של תוסף תזונה?

כאשר בוחרים תוסף תזונה, חשוב לשים לב למינון. מינונים נמוכים לא יוכלו לגרום להבדלים ניכרים לעין, ולכן כדאי לבחור במוצר שבו הקולגן מופיע בתחילת רשימת הרכיבים והוא בעצם הרכיב העיקרי, ושהמינון שלו גבוה ככל הניתן.

נוסף לכך, כדאי לבחור במוצר שמכיל ויטמין C. ויטמין C אחראי על שיפור הספיגה, ויסייע בהעלאת האפקטיביות של המוצר.

שאר הרכיבים צריכים להיות רכיבים בעלי משמעות, כלומר רכיבים שבאמת יכולים לסייע בתהליך, כמו חומצה היאלורונית.

טענות הנגד: מדוע יש ספקות בנושא?

בשנים האחרונות אנו עדים להעלאת הפופולריות של הקולגן, ועם העלאת הפופולריות עולים גם הספקות: האם הוא באמת עוזר, או שמדובר בגימיק בלבד? רבים טוענים שאין לתוספים משמעות, ושהם לא יכולים לסייע באמת. הטענה המרכזית היא שהחברות שמבצעות את המחקרים מוטות לטובת הקולגן, ולכן הן לא מספקות מחקר מדעי עצמאי ובלתי תלוי שמציג תוצאות אמיתיות. טענה נוספת עלתה בנוגע לפוטנציאל הספיגה, ונטען כי הוא נמוך באופן משמעותי ובעצם נטילה של הקולגן לא תסייע, גם אם מדובר במינונים גבוהים. הטענה עלתה גם בנוגע למוצרי קוסמטיקה, שבעניינם נטען כי החלבון מצוי בכמויות קטנות יחסית, או שנעשה שימוש במרכיבים אחרים ש"מחקים" את פעולתו.

אנו ב"קולגן פלוס" מודעים לטענות אלו, ומעוניינים להסביר שכל מוצרינו נבדקו מחקרית, ויעילותם הוכחה במסגרת המחקרים. המחקרים שלנו בוצעו בשיתוף חברת ג'ליטה הגרמנית, יצרנית הקולגן-פפטיד המובילה בעולם, והם הוכיחו את יעילות המוצרים ואת יכולתם לסייע באופן משמעותי לגוף. המחקרים נועדו לצורך בחינה אמיתית של המוצר ושל האפקטיביות שלו, ורק לאחר שהוכחו כיעילים, שווקו אל הצרכנים. גם מוצרי הקוסמטיקה פותחו בשיתוף חברת ג'ליטה הגרמנית, והם מוצרים פורצי דרך שפותחו באמצעות קולגן פפטיד ייחודי המיועד לקוסמטיקה, שנבדק מחקרית ונמצא כיעיל ובטוח לשימוש.

בשורה התחתונה – אנו מאמינים ביכולתו של הקולגן ובסגולות הרבות שיש לרכיב הזה להעניק לנו ולגופנו, ומקווים כי גם הלקוחות יוכלו להנות מהמוצרים הרבים של חברת "קולגן פלוס".

גם לקוחותינו שניסו את המוצרים השיבו כי חוו חוויה חיובית בשימוש במוצר, וכי הם ראו הבדלים בעת השימוש במוצר. הביקורות החיוביות על מוצרינו מצד לקוחות שניסו אותם עודדו אותנו כי אכן הצלחנו להביא לצרכנים את המוצר הטוב ביותר שניתן, וכזה שגם נותן יעילות וערך אמיתיים עבור הלקוח.

סיכום

חלבון הקולגן הוא אחד החלבונים החשובים ביותר בגוף, ולו תפקידים רבים. החלבון הפך מזמן לחלק בלתי נפרד מתעשיית הקוסמטיקה ותוספי התזונה. הוא חלק משמעותי משגרת הטיפוח, הספורט והתזונה של לקוחותינו הרבים. אנו מזמינים אתכם לגלות את המוצרים הרבים שלנו, ולהפיק מהם את המיטב לצורך עור זוהר, מפרקים וסחוס משוקמים, גמישות משופרת, שיער חזק יותר, ועוד.

שאלות נפוצות

קולגן הוא חלבון המופק בגוף, ומהווה חלק משמעותי ביותר בהרכב העור, וכ-30 אחוזים מכלל החלבונים בגוף. ניתן למצוא אותו בעיקר ברקמות חיבור כמו עור, עצמות, מפרקים ועוד.

בתחום האסתטי, הקולגן מסייע בשיפור מרקם ומראה העור. בתחום הרפואי, הוא מסייע בהקלה על כאבי מפרקים ושחיקת סחוס ועוזר בהתמודדות עם התופעות. 

תהליך סינטזת הקולגן מתרחש בתאים הנקראים תאים פיברובלסטים, תאים האחראים לייצור אבני הבניין הנחוצות לגוף. במהלך הליך הסינתזה, חומצות אמינו נקשרות יחד למן צורה של סליל משולש. לאחר תהליך זה, הקולגן יעבור לשלב הבא של תרגום והתאמה לאזורים והאיברים המתאימים. הגוף מסוגל לייצר כמה סוגים של חלבון הקולגן עם שינויים קטנים בין כל סוג, ולכן השינויים וההתאמות הכרחיים לצורך היעילות שלו. (2)

  1. קיימים מספר מאכלים שיכולים לעודד את ייצור הקולגן באופן טבעי. (3) עם זאת, קשה לקבוע עד כמה התאמת התפריט תהיה אפקטיבית ככל שהגיל מבוגר יותר, משום שייצור הקולגן פוחת עם השנים באופן טבעי. 

את הקולגן ניתן לרכוש בחנויות המתמחות בתוספי תזונה, כמו חברת קולגן פלוס שמציעה מוצרים איכותיים וברמה הגבוהה ביותר בתחום. ניתן לצרוך את הקולגן באמצעות טבליות, אבקה או במוצרי קוסמטיקה ייעודים.

נשים מניקות יכולות לצרוך קולגן והוא נחשב בטוח לשימוש ללא תופעות לוואי. נוסף על כך, הקולגן הוא מקור מצוין לחלבונים עבור נשים מניקות. 

-31%
למידע נוסף למוצר זה יש מספר סוגים. ניתן לבחור את האפשרויות בעמוד המוצר

Premium – קולגן לעור ולמפרקים

4251,375
-40%
למידע נוסף למוצר זה יש מספר סוגים. ניתן לבחור את האפשרויות בעמוד המוצר

Daily Plus – קולגן לציפורניים ולעור הפנים

300910

Recovery – קולגן ספורט לשיקום מהיר

המחיר המקורי היה: ₪599.המחיר הנוכחי הוא: ₪399.

סרום פנים קולגן פלוס

המחיר המקורי היה: ₪249.המחיר הנוכחי הוא: ₪225.

קרם קולגן לפנים

המחיר המקורי היה: ₪249.המחיר הנוכחי הוא: ₪225.